Malarstwo Doroty Kuźnik na 16. Warszawskich Targach Sztuki w Arkadach Kubickiego

W dniach 5-7 października 2018 r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odbędą się 16. Warszawskie Targi Sztuki – najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce. Podczas Targów będzie można zobaczyć malarstwo Doroty Kuźnik, prezentujące symboliczny i uniwersalny wymiar kobiecości. To sztuka ponadczasowa, ponad podziałami, wolna od politycznych uprzedzeń i głęboko refleksyjna. Do zobaczenia na stoisku nr 15

„Symbolizm wewnętrzny. malarstwo realistyczne w sztuce kobiet” – to tytuł tegorocznej ekspozycji prezentowanej przez Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny, w ramach której będzie można zobaczyć prace Doroty Kuźnik. Ekspozycja Xanadu to prezentacja prac wybranych autorek młodego i średniego pokolenia, których motywem przewodnim są przeżycia wewnętrzne, często niezwykle intymne: Agaty Rościechy, Doroty Kuźnik, Izy Staręgi i Julii Kowalskiej.

41180473_2027583997274677_6419808615149862912_o

Więcej informacji o pracach artystek eksponowanych na 16. Warszawskich Targach Sztuki na stronie Xanadu

STOISKO: 15
16. edycja Warszawskich Targów Sztuki
5-7 października 2018
w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

Więcej informacji na temat programu targów, wydarzeń towarzyszących i wystawców na stronie organizatora Targów

***
Warszawskie Targi Sztuki są jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju, które co roku gromadzi szerokie grono marszandów, kolekcjonerów, kuratorów oraz miłośników sztuki. W tym roku jest to już 16. edycja, która odbędzie się w tak prestiżowym miejscu jakim są Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Około 60 wyselekcjonowanych polskich i zagranicznych galerii oraz antykwariatów wystawi blisko 1000 dzieł sztuki, m.in. obrazy, rzeźby oraz obiekty antykwaryczne. Jest to jedyna impreza, podczas której można obejrzeć dokonania zarówno klasyków współczesności, jak i młodszych pokoleniowo twórców odnoszących już sukcesy. Nad odpowiednim poziomem pokazywanej sztuki czuwa Komisja Programowa – przewodnicząca Kama Zboralska, Piotr Lengiewicz oraz eksperci Domu Aukcyjnego Rempex.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s